Nowe kapodastry Kyser

Znana z produkcji doskonałych kapodastrów firma Kyser nawiązała współpracę z Fenderem – prawdziwą legendą w świecie instrumentów muzycznych. Tak powstały nowe kapodastry w dwóch autorskich kolorach – Sherwood Green oraz Pacific Peach. Zostały one stworzone z myślą o osobach grających na gitarach elektrycznych, ale z powodzeniem można je wykorzystać również do założenia na gryf gitary akustycznej.

Wielką zaletą kapodastrów jest to, że bardzo stabilnie dociskają struny do podstrunnicy, dzięki czemu w trakcie gry nie występują żadne niechciane dźwięki spowodowane przez obijanie się struny o progi. Dzięki specjalnej konstrukcji z długim ramieniem, zakładanie kapodastra przebiega szybko i jest bardzo wygodne. Nie trzeba do tego celu używać dużo siły i można to zrobić jedną ręką. Taki sprzęt świetnie sprawdza się podczas występów na żywo, ponieważ kapodaster można szybko zdjąć lub założyć nawet w trakcie występu.

Na plus zasługuje także solidna konstrukcja, dzięki czemu ze sprzętu można korzystać przez wiele lat bez obaw o to, że ulegnie on uszkodzeniu lub rozreguluje się na tyle, że nie będzie dociskał strun z odpowiednią siłą. Najnowsze kapodastry, które powstały dzięki kolaboracji firm Kyser oraz Fender trafią na rynek jeszcze w październiku.