Flamenco na Gitarowym Rekordzie Świata

Jedną z najbardziej wymagających technik gry na gitarze jest flamenco. Mimo to coraz więcej osób interesuje się tym gatunkiem, dlatego na 20. Gitarowym Rekordzie Świata nie zabraknie gitary flamenco!

1 maja na scenie GITARLANDII przy kościele Marii Magdaleny o godz. 13:30 wystąpi znakomity kwartet: Rainer Maria Nero oraz Damian Kowaliński – gitarzyści, którzy szkolili swe umiejętności pod okiem mistrzów w Hiszpanii, utalentowana tancerka Magdalena Siwecka oraz hiszpański wokalista, który wychował się w kulturze flamenco – Borja Soto. Ci sami muzycy, już bez tancerki, wystąpią w duetach na ACOUSTIC & CLASSICAL STAGE przy ul. Oławskiej od godz. 15:00.

Ale to nie wszystko!

Dwa dni wcześniej zapraszamy na koncert Friday Night in Wroclove, będący bezpośrednim nawiązaniem do słynnego występu Paco de Lucii, Johna McLaughlina i Al di Meoli w San Francisco. Wymagający repertuar mistrzów zagra trio Que Passa z towarzyszeniem Marka Napiórkowskiego i Jacka Królika. A po koncercie zapraszamy na flamenkowe jam session, które poprowadzą Rainer Maria Nero i Damian Kowaliński. Gitarzystom towarzyszyć będzie wokalista i cajonista Borja Soto oraz kilka tancerek, w tym Magdalena Siwecka i Joanna Horoń. Zapraszamy! Dołączajcie zarówno na widownię, jak i na scenę! Wieczór zaplanowany jest w Sali Gotyckiej Starego Klasztoru w piątek, 29 kwietnia, od godz. 20:00.